"> m.i - مطالب آبان 1387
پنجشنبه 30 آبان 1387

آموزش فتوشاپ؛ ساخت دکمه‌های زیبا برای وب

   نوشته شده توسط:    نوع مطلب :کامپیوتر ،

 

در این آموزش بسیار ساده با استفاده از فتوشاپ دکمه‌های زیبا می‌سازیم و شما به‌راحتی می‌توانید آن‌ها را در وبلاگ یا وب‌سایت خود به كار ببرید.
یک فایل جدید با سایز 200 در 60 پیکسل ایجاد می‌کنیم، یک لایه جدید ایجاد می‌کنیم و با کمک ابزار ، مانند شکل زیر یک دایره صاف ...

رسم می‌کنیم و با رنگ سیاه آنرا پر می‌نماییم

حالا با کمک این ابزار ، یک مستطیل رسم می‌کنیم، اما باید خیلی توجه کنید که از مرکز دایره رسم شود تا گوشه‌های دایره معلوم نشود دقیقا مانند شکل زیر؛

 

با فشردن دكمه‌های Ctrl D ، از حالت انتخاب آن‌را رها می‌کنیم؛

کنون باید استایل مورد نیاز را استفاده نماییم، یادتان باشد که هر دو کار ما، یعنی هم دایره و هم مستطیل در یک لایه هستند و شما می‌توانید از استایل‌های خود فتوشاپ، بهره ببرید و یا خودتان یکی با سلیقه خود، درست نمایید. من برای مثال نمونه زیر را در نظر گرفتم، البته این استایل در خود فتوشاپ موجود است؛

اکنون به محل قرار‌گیری متن می‌رسیم كه بسیار مهم است البته باید متذكر شوم، که شما می‌توانستید با ایجاد مستطیل در یک لایه جدید، برای هر شی یک استایل در نظر بگیرید. برای این‌که شما کمی با این دکمه‌ها آشنا شوید، من نمونه‌هایی برای‌تان قرار دادم تا شما با کمک مدل های زیر و ابتکارات خود بتوانید طرح‌های زیبا خلق کنید؛

توجه کنید کشیدگی دکمه‌های شما بستگی به صفحه وب موردنظر شما دارد. البته مطمئن هستم شما با کمی وقت بیشتر و استفاده از استایل‌های زیباتر و ابتکارات جالب‌تر، طرح‌هایی فوق العاده ایجاد خواهید کرد. موفق باشید.

 

 


پنجشنبه 30 آبان 1387

آمریکا آمریکاست

   نوشته شده توسط:    نوع مطلب :مقالات ،

با اینکه نمایشی بودن شعارهای دوران تبلیغات انتخابات تقریبا در همه کشورها امری قطعی و مسلم است و انتخاب شدگان معمولا بعد از آنکه به منصب و مقام مورد نظر خود می رسند نسبت به شعارهائی که داده اند بی تفاوت و بی اعتنا می شوند معلوم نیست چرا عده ای از « اوباما » انتظار دارند به شعار « تغییر » عمل کند و آمریکا را از یک دولت جنگ افروز استعمارگر سلطه طلب و زیاده خواه به یک دولت صلح دوست قانونمند و طرفدار عدالت تبدیل نماید!!!

با اینکه نمایشی بودن شعارهای دوران تبلیغات انتخابات تقریبا در همه کشورها امری قطعی و مسلم است و انتخاب شدگان معمولا بعد از آنکه به منصب و مقام مورد نظر خود می رسند نسبت به شعارهائی که داده اند بی تفاوت و بی اعتنا می شوند معلوم نیست چرا عده ای از « اوباما » انتظار دارند به شعار « تغییر » عمل کند و آمریکا را از یک دولت جنگ افروز استعمارگر سلطه طلب و زیاده خواه به یک دولت صلح دوست قانونمند و طرفدار عدالت تبدیل نماید!
اوباما در تبلیغات انتخاباتی خود شعار « ما به تغییر نیاز داریم » را برگزیده بود و هر جا سخنرانی می کرد این جمله را بر پیشانی میز سخنرانی خود نصب می کرد. این شگرد هوشمندانه ای بود که در زمان مناسب بکار گرفته شده بود و توانست مردم امریکا را تحت تاثیر قرار دهد هر چند یک الگوبرداری از تعدادی از نامزدهای ریاست جمهوری گذشته آمریکا بود که با همین شعار توانسته بودند به کاخ سفید راه یابند. البته آنها هم بعد از دستیابی به مسند ریاست جمهوری همان سیاست سلطه طلبی و زیاده خواهی را در پیش گرفتند و شعار تغییر را از یاد بردند و هیچ چیز تازه ای در روش حکومتی آمریکا پدید نیاوردند نه در سیاست داخلی و نه در سیاست خارجی .
به سراغ سیاست داخلی دولت اوباما نمی رویم و از سیاست خارجی مورد نظر او نیز فقط به خاورمیانه و بویژه ایران نگاه می کنیم .
کانون های بحران در خاورمیانه افغانستان عراق و فلسطین هستند. اوباما صریحا اعلام کرده است نظامیان اشغالگر آمریکائی در افغانستان باقی خواهند ماند. درباره عراق وعده مبهمی برای خروج داده که با سرسختی های سازمان سیا و نظامیان آمریکائی در روزهای اخیر یعنی بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بر سر حفظ نکات مورد نظرشان در متن توافق نامه امنیتی با عراق منطبق نیست . این اصرارها با توجه به اینکه فقط یکماه و نیم به پایان دولت بوش و جمهوریخواهان باقی مانده و آنها دیگر انگیزه ای برای اعمال نظرات خود ندارند کاملا نشان می دهد قرار نیست در مورد عراق هم تغییری توسط اوباما و دمکرات ها پدید آید.
فلسطین موضوع مهمی است که دموکرات ها همواره برای حفظ سلطه صهیونیست ها بر آن سرمایه گذاری زیادی کرده اند و شخص اوباما نیز به آن توجه ویژه ای نشان داده است . قبل از انتخابات ریاست جمهوری اوباما به فلسطین اشغالی سفر کرد و با سران رژیم صهیونیستی دیدارهائی بعمل آورد و به آنها وعده حمایت کامل داد. این با سیاست دموکرات های آمریکا کاملا منطبق است و اوباما با این سفر و این وعده ها نشان داد که از چارچوب همین سیاست نه تنها خارج نخواهد شد بلکه شدیدتر و پررنگ تر به آن پای بندی نشان خواهد داد.
اوباما در جریان سفر به فلسطین اشغالی و در دیدارهائی که قبل و بعد از آن با سران رژیم صهیونیستی داشت با آنها درباره چگونگی برخورد با ایران نیز به توافق رسید. براساس این توافق سه کمیته مشترک کاری برای مقابله با ایران تشکیل شده است که هر یک از آنها وظایفی را برعهده دارند. این کمیته ها عبارتند از کمیته تحریم کمیته تروریسم و کمیته حقوق بشر.
این شیوه برخورد با موضوع ایران نشان می دهد هم شخص اوباما و هم حزب دمکرات آمریکا برای برخورد با ایران برنامه دارند و از این جهت حتی از بوش و جمهوریخواهان حساب شده تر عمل می کنند. بنابراین شعار « تغییر » درباره سیاست اوباما نسبت به ایران نیز یک شعار بیهوده و فریبکارانه بوده و اوباما با ایران رفتاری پیچیده تر از بوش خواهد داشت .
از هم اکنون کمیته تحریم کار خود را شروع کرده و طرح هائی را در دست بررسی دارد تا ایران را از این طریق تحت فشار بیشتری قرار دهد. ماموریت کمیته تروریسم اینست که راه هائی را برای اعمال فشارهای تبلیغاتی بر ایران با اتهام تروریسم یا حمایت از گروه های تروریستی جستجو کند و اقدامات رسانه ای پرحجمی علیه ایران در این زمینه بعمل آورد. کمیته حقوق بشر نیز مسئول پرونده سازی علیه ایران در زمینه مسائلی است که معمولا غربی ها آنها را مستمسکی برای وارد ساختن فشارهای سیاسی قرار می دهند. هم اکنون قطعنامه پیشنهادی کانادا که از شدیدترین لحن در متهم ساختن ایران به نقض حقوق بشر برخوردار می باشد مطرح است و مثلث « کانادا آمریکا و رژیم صهیونیستی » فعالانه در صدد به تصویب رساندن آن و به راه انداختن یک جریان تند سیاسی علیه ایران هستند.
اینها همه دست پخت سیاست ضد ایرانی « اوباما » و حزب دموکرات آمریکاست . اوباما علاوه بر این بطور جداگانه نیز اتهاماتی را به ایران وارد کرده و دو روز بعد از انتخاب شدن به ریاست جمهوری آمریکا ایران را به حمایت از تروریسم و رفتن به سوی ساختن بمب اتم متهم ساخت .
آشکار شدن چهره واقعی اوباما و حزب دمکرات و سیاست های آنها در مورد خاورمیانه باید ما را و همه ملت های منطقه را متوجه این نکته نماید که اوباما وارث سیاست سلطه طلبی آمریکاست شعار « تغییر » نیز چیزی جز یک فریب نیست و امروز نیز همه باید به این واقعیت توجه داشته باشند که آمریکا آمریکاست حتی در دوران اوباما.
با تجربیات گرانبهائی که از موفقیت های انقلاب اسلامی در مقابله با آمریکا در اختیار داریم بدون تردید می توانیم بر سیاست خصمانه اوباما نیز غلبه کنیم و این مرحله را نیز با قدرت و موفقیت پشت سر بگذاریم . هیچکس نباید در این واقعیت ذره ای تردید کند و همه باید مطمئن باشند که با وحدت و همبستگی می توان سلطه گران را در چهره جدیدشان نیز وادار به عقب نشینی کرد.
روزنامه جمهوری اسلامی (www.jomhourieslami.com)


پنجشنبه 30 آبان 1387

افزایش۱۶ درصدی جرایم مالی و۲۲ درصدی جرایم رایانه‌ای

   نوشته شده توسط:    نوع مطلب :مقالات ،

امیرسرتیپ دوم احمد محمدی‌فر در حاشیه برنامه نشست با مردم «۱۹۷» در جمع خبرنگاران، گفت: تغییر وضعیت و ماهیت برخی از جرایم مانند سرقت، باعث افزایش آمار جرایم رایانه‌ای در كشور شده است، به طوری كه در هفت ماهه اول سال جاری جرایم رایانه‌ای ۲۲ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است، این در حالیست كه جرایم جعل نیز در این مدت افزایش هفت درصدی را نشان می‌دهد.
جانشین رییس پلیس آگاهی كشور، از افزایش وقوع جرایم رایانه‌ای در كشور خبر داد. امیرسرتیپ دوم احمد محمدی‌فر در حاشیه برنامه نشست با مردم «۱۹۷» در جمع خبرنگاران، گفت: تغییر وضعیت و ماهیت برخی از جرایم مانند سرقت، باعث افزایش آمار جرایم رایانه‌ای در كشور شده است، به طوری كه در هفت ماهه اول سال جاری جرایم رایانه‌ای ۲۲ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است، این در حالیست كه جرایم جعل نیز در این مدت افزایش هفت درصدی را نشان می‌دهد. جانشین رییس پلیس آگاهی كشور، آمار جرایم رایانه‌ای در كشور را نگران كننده توصیف كرد و ادامه داد: وجود مقررات و قوانین انضباطی در فضای مجازی موجب كاهش جرایم رایانه‌ای خواهد شد.
وی ادامه داد: میزان وقوع جرایم جنایی در هفت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال ۸۶، ۱/۳ درصد افزایش یافته كه در این مدت ۷۷ درصد جرایم جنایی در كشور كشف شده است.
به گفته جانشین رییس پلیس آگاهی كشور، سهم قتل‌های خانوادگی در جرایم جنایی ۳۰ درصد است كه این آمار نسبت به مدت مشابه سال‌های گذشته تغییر محسوسی نداشته است. وی نبودن ارتباط عاطفی مناسب، از هم گسیختگی، اعتیاد، خرده فرهنگ‌ها و سایر موارد را از جمله دلایل وقوع قتل‌های خانوادگی عنوان كرد و افزود: اختلافات اخلاقی و ناموسی و سرقت، بیشترین انگیزه قتل‌های خانوادگی بوده است كه وقوع قتل با انگیزه ناموسی دو درصد و انگیزه سرقت ۳۷ درصد در هفت ماهه سال جاری كاهش یافته است. وی نسبت كشف به وقوع جرایم جنایی در هفت ماهه امسال را ۸۰ درصد عنوان كرد.
امیر سرتیپ دوم محمدی‌فر با بیان این كه بیشترین قتل‌های خانوادگی توسط شوهر به وقوع پیوسته كه سهم این گونه قتل‌ها در قتل‌های خانوادگی ۱۶ درصد است، گفت: وقوع قتل شوهر توسط همسر سه درصد از قتل‌های خانوادگی را به خود اختصاص می‌دهد، همچنین سهم قتل فرزندان توسط والدین ۱۰ درصد و قتل والدین توسط فرزندانشان ۱۲ درصد از قتل‌های خانوادگی را تشكیل می‌دهد. این در حالیست كه حدود ۵۷ درصد از قتل‌های خانوادگی توسط سایر بستگان به وقوع می‌پیوندد.
وی در ادامه با اشاره به این كه جرایم مالی در هفت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶ درصد افزایش یافته است، از كشف ۹۹ درصدی جرایم مالی در هفت ماهه امسال خبر داد و ادامه داد: میزان كشفیات پلیس در سایر جرایم در هفت ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹/۱۵ افزایش یافته است.
جانشین رییس پلیس آگاهی كشور با بیان این كه میزان وقوع سرقت در این مدت ۱۵ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته است، ادامه داد: ۸۶ درصد از سرقت‌های انجام شده در كشور توسط پلیس در این مدت كشف شده است.
وی درباره میزان سرقت‌های خودرو در كشور نیز، گفت: خودروسازان داخلی باید برای بالا بردن ضریب امنیت خودروهای خود با پلیس آگاهی همكاری كنند كه در این رابطه ارتباط‌هایی با خودروسازان برقرار كرده و ضعف‌های امنیتی خودروها را در اختیار آن‌ها قرار داده‌ایم كه ایران خودرو در این موضوع همكاری بیشتری نسبت به ساپیا با پلیس آگاهی داشته است.
سرتیپ دوم محمدی‌فر گفت: در هفت ماهه سال جاری شش هزار و ۷۵۰ خودرو در كشور به سرقت رفته است كه به طور میانگین روزانه ۳۷ خودرو به سرقت می‌رود و میزان كشفیات پلیس نیز ۴/۳۶ درصد بوده و در سال جاری ۹۷ درصد از خودروهای سرقتی كشف شده است.
امیر سرتیپ دوم محمدی‌فر در رابطه با اطلاع‌رسانی نشدن پرونده‌ قتل‌های زنجیره‌ای آبادان نیز گفت: ۹۰ درصد از اخبار جنایی در جراید و سایت‌ها از سوی پلیس آگاهی اطلاع‌رسانی می‌شود، اما در رابطه با پرونده‌ قتل‌های زنجیره‌ای آبادان یك هیات بازرسی از سوی نیروی انتظامی به منطقه اعزام شده است كه خطاهای احتمالی در رابطه با این پرونده‌ مورد بررسی قرار داده و اگر مشخص شود كه فردی در این موضوع كوتاهی كرده است به مقامات قضایی معرفی خواهد شد.
وی با تاكید بر این كه نیروی انتظامی در برخورد با عوامل درون سازمانی خود در صورت كوتاهی معتقد و جدی است، گفت: كارشناسان جنایی پلیس آگاهی بر سریالی بودن قتل‌های آبادان تاكید و اعتقاد داشتند، هر چند وجود چند تشابه دلیلی بر سریالی بودن قتل‌ها باشد، اما موضوع سریالی بودن این قتل‌ها مورد اتفاق نظر مسوولان محلی نبوده است، به طوری كه این موضوع در شورای تامین استان مطرح شد، اما مخالفت‌هایی در رابطه با سریالی بودن قتلها صورت گرفت، البته مخالفان دلایلی نیز در این باره داشتند كه یكی از آن‌ها، فاصله زمانی در وقوع قتل‌ها بوده است، به طوری كه فاصله وقوع قتل‌های گذشته با آخرین قتل یك‌سال فاصله داشته است.
جانشین رییس پلیس آگاهی كشور با اشاره به این كه سریالی بودن این قتل‌ها از سال ۸۴ برای كارشناسان پلیس آگاهی كه از همان سال در استان حضور داشتند، مطرح بوده است، افزود: در بخشی از این پرونده‌، پلیس نیز مقصر بوده كه تیم بازرسی نیروی انتظامی، نتیجه تحقیقات خود را در این رابطه گزارش خواهد داد.
وی زمان طولانی شدن سیر رسیدگی به این پرونده‌ و همچنین دستگیری قاتل را علاوه بر عوامل انسانی، به دلیل نوع شگرد قاتل در این پرونده عنوان كرد و افزود: در رسیدگی به این پرونده،‌ پلیس به افرادی مشكوك شد و آن‌ها را مورد بازجویی قرار داد، این در حالی بود كه از سال ۸۳ برای هر قتل یك پرونده‌ تشكیل شده بود.
امیر سرتیپ دوم محمدی‌فر درباره نصب دوربین در معابر شهری نیز یادآورشد: این دوربین‌ها بر روی پاسگاه‌ها نصب می‌شود، تا ماموران محیط اطراف پاسگاه‌ها را تحت كنترل قرار دهند، همچنین نصب دوربین در صنف‌های مختلف مانند طلافروشی‌ها و بانك‌ها نقش موثری را در كشف جرایم ایفا می‌كنند.
وی در عین حال تصریح كرد: برابر قانون اگر كسی بخواهد، نسبت به فضای شخصی افراد تعدی كند، با فرد متخلف برخورد خواهد شد در نتیجه ورود به حریم خصوصی افراد خلاف قانون است.
گزارش : خبرگزارى ایسنا


پنجشنبه 30 آبان 1387

اخبارروز

   نوشته شده توسط:    

 
یک شکارچی غیر مجاز کویتی برای هشتمین سال پیاپی توسط ماموران گارد محیط زیست استان خوزستان دستگیر و تحویل مقامات قضایی شد. گرچه این نگرانی وجود دارد که مانند موارد پیشین دستگیری، این فرد با پرداخت جریمه نقدی به انتظار فصل آینده شکار در طبیعت ایران بنشیند!
 
 
یک شکارچی غیر مجاز کویتی برای هشتمین سال پیاپی توسط ماموران گارد محیط زیست استان خوزستان دستگیر و تحویل مقامات قضایی شد. گرچه این نگرانی وجود دارد که مانند موارد پیشین دستگیری، این فرد با پرداخت جریمه نقدی به انتظار فصل آینده شکار در طبیعت ایران بنشیند!
این فرد که یکی از متخلفان سابقه دار در شکار و قاچاق حیات وحش ایران است امسال با راهنمایان ایرانی اش در حالی دستگیر شد که ۷ هوبره شکار شده، با خود به همراه داشت.
هوبره پرنده ای است تحت حفاظت بین‌المللی که در ایران هم نوع بومی آن موجود است و هم نوع مهاجر که مابین ترکمنستان تا عربستان رفت و آمد می‌کنند و توقف‌گاهشان جزیره هرمز و قشم است.
این پرنده به شدت مورد علاقه شکارچیان بویژه اهالی متمول کشورهای حاشیه خلیج فارس است. بطوریکه یکی از تفریحات شاهزادگان عرب محسوب می گردد و آنها به شکار هوبره علاقه فراوانی دارند. گرچه با توجه به تلخ بودن گوشت این پرنده جنبه تفریحی این شکاربیشتر از تغذیه برای آنها اهمیت دارد.
براساس اطلاعات بدست آمده توسط خبرنگار مهر هم اکنون شاهزادگان عرب برای شکار هوبره از شاهین که قیمتی نزدیک به پنجاه میلیون تومان دارد استفاده می‌کنند.
درباره دستگیری این تبعه کشور کویت مدیر کل محیط زیست استان خوزستان گفت: دستگیری این فرد تنها به دلیل انجام شکار غیر مجاز نبوده است و محیط بانان ما او را بازداشت نکرده اند و در واقع دستگیری این شخص توسط مقامات انتظامی و قضایی صورت گرفته است.
هرمز محمودی در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی سابقه ۸ ساله شکار این شکارچی خارجی غیر مجاز در خاک کشورمان و عدم برخورد لازم با او، گفت: اطلاع چندانی از این مسئله ندارم چرا که بنده تنها یک و نیم سال است که در این مسئولیت مشغول به فعالیت هستم.
این در حالی است که معاون محیط طبیعی سازمان محیط زیست در گفتگو با مهر ضمن تایید خبر بازداشت این فرد گفت : "عبدالعزیز بابتین" تبعه کویت که امسال برای چندمین سال پیاپی برای شکار هوبره به ایران آمده بود توسط نیروهای گارد محیط زیست استان خوزستان دستگیر شد و دادگاه رسیدگی به اتهامات او مبنی بر قاچاق و شکار پرندگان کمیاب ایران بزودی برگزار می شود .
دکتر دلاور نجفی افزود: با توجه به اینکه این فرد چندین سال است که برای این کار به استان خوزستان سفر می کند و هر ساله نیز بازداشت و به مقامات قضایی تحویل داده می شود نام او برای فعالان عرصه محیط زیست خوزستان و کشور کاملا آشناست ولی متاسفانه به دلیل اینکه قوانین حقوقی مربوط به تخلفات اینچنینی فقط جزایی و نقدی است هر ساله بعد از بازداشت با پرداخت جریمه مالی به راحتی آزاد می شود.
وی ضمن انتقاد از قوه قضائیه و تاکید بر اینکه جریمه مالی برای تخلفات این فرد کافی نیست گفت: قوه قضائیه می بایست این فرد را به دلیل تکرار جرم و شرارت مجازات کند چرا که مجازات ها باید خاصیت بازدارندگی داشته باشند ولی وقتی در این مورد خاص جرم توسط فرد بعد از چندین مورد مجازات باز هم تکرار می شود نشان از ضعف قوانین و عدم بازدارندگی آن دارد. از طرفی مسئولان قضایی و انتظامی کشور باید در رابطه با شناسایی دستهای پنهان این ماجرا و کسانی که ورود و خروج این گونه افراد و در صورت بازداشت آزاد سازی آنها را تسهیل می کنند اقدامات بیشتری انجام دهند.
دکتر نجفی با تشکر از اعضای گارد محیط زیست استان خوزستان برای دستگیری این فرد اظهار داشت: محیط بانان ما به بهترین شکل ممکن به وظیفه خود عمل کردند و امیدوارم رسانه ها با پیگیری و پوشش مناسب این مسائل اجازه ندهند این گونه کارها بی نتیجه بماند.
نجفی گفت : این تبعه کویتی تمامیت ارضی ایران را با زیر پا گذاشتن قوانین زیست محیطی کشور نقض کرده است . او قوانین مصوب مجلس ایران و قوانین بین المللی محیط زیستی را به سخره گرفته و هر سال مجددا اقدامات خود را برای نابودی هوبره ایران تکرار می کند.
آیین نامه ویژه شکار که در سال ۱۳۸۱در هیئت دولت به تصویب رسید ، یکی از بحث برانگیز ترین اقدامات دولت هشتم بود که با اعتراض شدید انجمن حمایت از حیوانات مواجه شد . این آیین نامه به سران کشورهای خارجی اجازه می دهد تا خارج از ضوابط و مقررا ت محیط زیست ایران ، در خاک کشور شکار کنند .
بنا به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سبز پرس در سال ۱۳۷۹ نیز یک گروه چند نفره از شیوخ عرب بیش از ۱۰۰ قطعه هوبره ایران را شکار کردند. این موضوع با انتقاد شدید معصومه ابتکار، رئیس وقت سازمان محیط زیست مواجه شد. وی از حمایت برخی از دستگاههای کشور از این افراد خبر داد و به شدت از این موضوع انتقاد کرد .
گزارش : خبرگزارى مهر


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات